ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΡΑ ΘΕΛΕΤΕ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΡΑ ΘΕΛΕΤΕ

Φόρουμ υποστήριξης για τις σχέσεις και το πρόγραμμα Πως Να Έχετε Όποιον Άντρα Θέλετε.


    Χωρισμός συναδέλφων

    avatar
    terrisGt


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2021

    Χωρισμός συναδέλφων Empty Χωρισμός συναδέλφων

    Δημοσίευση από terrisGt Κυρ Νοε 14, 2021 2:17 pm

    Νίκο γεια σου. Αγόρασα τα βιβλία σου, τα διαβάζω αυτές τις μέρες, είναι ήδη δύσκολο να τηρήσω τις 30 ημέρες και ήθελα να σου στείλω για να δεις ακριβώς και τη δική μου περίπτωση.
    Με την Ειρήνη είμαστε συνάδελφοι. Για την ακρίβεια είμαι προϊστάμενός της κι εκείνη γραμματέας μου. Είχαμε σχέση (εγώ χωρισμένος κι εκείνη παντρεμένη με ένα παιδί σε ε΄ναι γάμο που παρέχει τα πάντα ο άντρας της αλλά ποτέ δεν είχε τον έρωτα και το πάθος που είχε με εμένα) για 3 χρόνια. Με προβλήματα και εντάσεις κάθε τόσο αλλά πάντα στο ερωτικό κομμάτι η απόλυτη ταύτιση. Σχεδόν είχε μπει στη διαδικασία να χωρίσει ώστε να είμαστε μαζί μετά από λίγο καιρό. χάπια θέματα υγείας όμως δεν την άφησαν να το κάνε αυτό. Επίσης ο άντρας της είναι πάντα δίπλα της σε όλα παρ' όλο που δεν υπάρχει ερωτική επαφή κοντά 2 χρόνια τώρα.
    Είναι καπιες εβδομάδες τώρα που μου έλεγε συνέχεια πως ένιωθε βάρος για την δεύτερη ζωή που έκανε μαζί μου, ένιωθε ενοχές για αυτά που έκανε μαζί μου για τον άντρα της που της παρείχε τα πάντα και πως ήταν άδικο να συνεχίσει. Επίσης υπήρχε άλλη μια κοπέλα από την εταιρία που είχα σχέση (επιπόλαιη και ποτέ ολοκληρωμένη) πολύ παλαιότερα από την Ειρήνη αλλά πάντα τη ζήλευε και ένιώθε απέχθεια για το γεγονός γενικότερα.
    Είναι λοιπόν περίπου 5 μέρες που με έχε χωρίσει με αφορμή μια στιγμή που διασταυρώθηκαν οι ματιές μας με την παλαιότερη συνάδελφο και η Ειρήνη μας πέτυχε. Τσαντίστηκε πάρα πολύ, εδώ και μέρες μου λέει πως έχει θυμό, πως ρίσκαρε την οικογενειακή της ευτυχία για χάρη μου και δεν άξιζε, έχει βγάλει κι άλλα θέμα στην επιφάνεια τύπου δεν με θαυμάζει πια, ή δεν νιώθει καμία ερωτική έλξη για εμένα παρ' όλο που αφή είχε κάνει τη πρώτη κίνηση κι αφού πλέον έχουν χαθεί τα πάντα καλύτερα να με αφήσει να φτιάξω τη ζωή μου με κάποια άλλη που δεν θα κάνω τόσα λάθη όσα με εκείνη.
    Να σου πω δε πως παρ' όλο τον θυμό και δώρο με άφησε να της κάνω στα γενέθλια της και μνήματα μου στέλνει (όποτε μπορεί βέβαια γιατί σου θυμίζω είναι παντρεμένη και με άντρα ζηλιάρη που δεν την αφήνει να πάει πουθενά μόνη της) και ήδη από τη Παρασκευή που αγόρασα το βιβλίο σου την αφήνω να κάνει αυτή τη πρώτη κίνηση να μπει στο γραφείο μου να μου μιλήσει. Επίσης παρ' όλο που πονάω της είπα πως το ΣΚ (που διανύουμε) έχω κανονίσει να βγω με παρέα αφού δω τα παιδιά μου και τη Κυριακή το βράδυ περιμένω παρέα να έρθει σπίτι (χωρίς να αναφέρω πόσα άτομα και τί φύλλου). Περιττό να σου πω πως σήμερα Κυριακή μου έχει στείλει τα περισσότερα μυνήματα των τελευταίων 7 ημερών. Αρχικά πέρασα το στάδιο του τύπου σε παρακαλώ να συναντηθούμε να τα ξαναβρούμε κτλ αλλά πλέον κρατάω στάση είμαι όμορφος μπαμπάς χωρισμένος με όλους τους ορίζοντες ανοιχτούς κτλ. Το μόνο κακό είναι που είμαστε μαζί στη δουλειά και αναγκαστικά ερχόμαστε σε συζητήσεις πολλές φορές μέσα στην ημέρα.
    Σε παρακαλώ επειδή έχω κάνει τον απολογισμό μου και θεωρώ ως είναι ότι καλύτερο θα μπορούσα να έχω στην υπόλοιπη ζωή μου αν χρειαστείς περισσότερες διευκρινίσεις να μου τις ζητήσεις. Οι ηλικίες μας είναι 42 εγώ 45 εκείνη. Παντρεμένος χωρισμένος με 2 παιδιά εγώ, παντρεμένη με 1 παιδί εκείνη.
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, θεωρώ δεδομένο πως θα με βοηθήσεις σημαντικά στα σημεία ώστε με αυτοπεποίθηση να την κάνω να νιώθει πως η πορεία της μαζί μου είναι η καλυερη εκ των δυο που πρέπει να διαλέξει.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 09, 2024 10:11 pm