ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΡΑ ΘΕΛΕΤΕ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΡΑ ΘΕΛΕΤΕ

Φόρουμ υποστήριξης για τις σχέσεις και το πρόγραμμα Πως Να Έχετε Όποιον Άντρα Θέλετε.


+5
Andreou
Δωροθεα
ΚΑΡΚΙΝΟΣ
κικη
LAIDY
9 απαντήσεις

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

    avatar
    LAIDY


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 08/10/2018

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

    Δημοσίευση από LAIDY Κυρ Οκτ 14, 2018 11:24 pm

    Καλησπέρα κύριε Ανδρέου,
    Χρειάζομαι τη βοήθειά σας
    Είμαι σε μία σχέση από αρχές Ιουνίου. Στην αρχή όλα πήγαιναν καλά και μέναμε σχεδόν κάθε μέρα μαζί. Από τον Αύγουστο και μετά άρχισε να απομακρύνεται λόγω φόρτου εργασίας που έχει στην εργασία του. Το τελευταίο διάστημα θα βρεθούμε μία ή δύο φορές την εβδομάδα αργά το βράδυ όπου μένει σπίτι μου και φεύγει το πρωί. Όταν είμαστε μαζί όλα είναι καλά και δείχνει το ενδιαφέρον και την αγάπη του. Αυτό όμως που με προβληματίζει είναι ότι οι συναντήσεις μας είναι μετά από δική μου πρωτοβουλία και κατά τη διάρκεια της ημέρας θα μιλήσουμε συνήθως όταν θα του τηλεφωνήσω εγώ. Όταν φεύγει  μου λέει θα μιλήσουμε.... και ή δεν θα καλέσει πίσω ή θα με καλέσει πολύ αργά το βράδυ. Ο ίδιος μου λέει ότι περνάει μία φάση πολύ δύσκολη αυτή την περίοδο με τη δουλειά του, ότι είναι ο ίδιος προβληματισμένος, αισθάνεται πολύ κουρασμένος και του λείπει πολύ ύπνος και ξεκούραση ότι δεν ξέρει τι θέλει και ποιος ο προορισμός του και άλλους τέτοιου είδους προβληματισμούς και ότι δεν έχει να κάνει με εμένα.  
    Δεν συμπεριφέρεται το ίδιο όπως στην αρχή της γνωριμίας μας.
    Ενώ όταν είμαστε μαζί είναι τρυφερός μετά εξαφανίζεται.
    Αισθάνομαι ότι έχω δεθεί  μαζί του και έχουμε πολλά κοινά ενδιαφέροντα.
    Ο ίδιος είναι χωρισμένος χωρίς παιδιά και με πολλές ερωτικές εμπειρίες στο παρελθόν. Μου λέει ότι με αγαπάει και ότι τη χημεία που έχουμε στον έρωτα δεν την έχει ξανανιώσει.  Δεν είναι λίγες οι φορές που λέει ότι θέλει να κάνουμε οικογένεια και ότι θέλει παιδί από μένα. Εγώ είμαι χωρισμένη και έχω μεγάλα παιδιά.  Η όλη του όμως συμπεριφορά με μπερδεύει και με στενοχωρεί, όπως επίσης το γεγονός ότι σπάνια είναι συνεπής  στις ώρες που είναι να συναντηθούμε και σε ότι σχεδιάζουμε.
    Σας παρακαλώ θέλω τη βοήθειά σας πως μπορώ να διαχειριστώ την κατάσταση. Σας ευχαριστώ
    avatar
    κικη


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 23/10/2018

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty χωρισμός

    Δημοσίευση από κικη Τρι Οκτ 23, 2018 10:07 am

    γεια σας κυριε Ανδρέου.
    πριν 10 μερες χωρισα με το αγορι μ μετα απο σχεση δυο χρόνων περιπου.η σχεση μας ηταν πολυ ομορφη με αμοιβαιο σεβασμο αγαπη ειχαμε πολύ καλή επικοινωνία.. ωστόσο είναι πολυ δυσκολος άνθρωπος και δεν ανοίγεται εύκολα.επειτα ηρθε το φανταρικο του.πριν μπει φανταρος ηταν σε μια ψυχολογία άσχημη και δεν μ έδειχνε ενδιαφέρον κ του γκρινιαζα κ ελεγα οτι δεν με θέλει πια κλπ..τοτε ηταν η πρώτη φορα που συζητήσαμε το να χωρίσουμε..τ ειπα ότι αν το θεωρεί σωστό οκ..τοτε δεν το έκανε κ οταν μπήκε κ ημασταν χωρια γ κανα μήνα μ εκανε ερωτική εξομολόγηση.ηταν η πρώτη φορα που μ ειπε σαγαπω κ μ ανοίχτηκε συναισθήματικα.περασε όμως ο καιρος κ ηρθε στην Αθήνα με μεταθεση για να ειναι καλύτερα επειδή και ειχε κανονίσει γ μια δουλειά και για να μάστε μαζι..ομως η δουλειά δεν γινόταν ν γίνει κ γενικά αντι να είναι καλύτερα ολα τ πηγαιναν στραβά..υπηρχαν κ φορες π κ γω ένιωθα παραμελημένη και δυστυχως τ εξεφραζα πάντα με λαθος τρόπο με γκρινια ή μπιχτες.τον Ιούλιο τσακώθηκαμε επειδη τ ειπα καλύτερα ν μην τ φτιάχναμε αλλα μέτα επειδή είδα τ πηρε στα σοβαρα άρχισα τ παρακάλια..τοτε ειπαμε οκ ας συνεχίσουμε.. μετά πάλι επειδή ειδα αλλαγή στην συμπεριφορά τ του έλεγα ότι δεν με θέλει κ τοτε εκανε το μπαμ.μ πε δεν παει αλλο κ οτι δεν μου αξίζει κ φαίνεται οτι δεν με κάνει ευτυχισμένη..τ έλεγα εγω κάνεις λάθος κ σ παρακάλω μημ τ χαλας ολα.. κάναμε λίγες μερες ν βρεθούμε.. μιλούσαμε όμως με έπαιρνε τηλεφωνο κλπ ..μετα είπα ν τ πάρω χαλαρά κ ν ηρεμισω γτ είχε δίκιο..τ γκρινιαζα πολύ αλλα κ γω ήμουν πιεσμένη εκείνο τ διάστημα.. βγήκαμε συζητήσαμε κ τ βρήκαμε τον Αύγουστο..γ εναν μηνα εγώ ημουν ήρεμη και δεν ειχα εκρήξεις κ χώρο κ χρόνο τ εδινα.. όμως επειδή δν έχουμε δικο μας χώρο κ είχαμε καιρό να βρεθούμε κ γενικα δεν με πολυπειραζε σε φαση φλερτ τον ρώτησα αν τρέχει κάτι..κ μ απαντάει νεύρα κ γτ μ ρωτάς αυτό κ πως σ ρθε κ μετα απο λίγο Μ είπε δν κάναμε καλα π τ ξαναβρήκαμε.. προσπάθησα ν τ εξηγήσω αλλα μετα τ ειπα οκ εχεις δίκιο ειναι καλύτερα.. βγήκαμε κ μ τ Ληξούμε απο κοντά.. όμως μετα ήμουν χαλια.εκλαιγα τον ήθελα κ πριν κτ μέρες τ έστειλα ν δω τι κάνει..δεν τσακώθηκαμε ζητούσαμε συγνώμη και ότι ο χρόνος θα δείξει..πριν πέντε μερες βγήκε κ με μια κοινή μας φίλη ν μιλήσει πάλι ηταν άπολυτος όμως σε μια φαση αρχισε να της λεει και ναι μ λειπει κ δεν μ έχει τελειώσει αλλα δεν γίνεται αλλιώς.. γενικά πιστεύει οτι όταν εχεις προσπαθήσει κατι κ δεν έχει βγει δεν άξιζει ν προσπαθήσεις παλι..τον πηρα και τηλέφωνο προχθές γτ ήθελα ν τ ακούσω οτι δεν τ χει τελειώσει αλλα Μ λέει δεν έχει σημασία γτ δεν θ αλλάξει κάτι..κ τ λεω θέλω να ακούσω οτι κνσυ πιστεύεις θ τ ξαναβρούμε κ Μ κάνει δεν μπορώ ν στο πω γτ δεν θέλω ν σ κρατάω Μ ελπίδες την στιγμή π δεν ξέρω τι θ γίνει στο μέλλον.εγω τ έλεγα οτι δεν μ έχει τελειώσει κ πιστεύω θ μάστε μαζι.το δικο μ συμπέρασμα είναι οτι τον έκανα Μ νιώσει ανεπαρκής γ μενα κ δμ ξέρω γτ..δν τν ειχα έτσι στο μυαλό μ ούτε ένιωθα κάποιο κενό..τ έστειλα λοιπόν ενα μήνυμα π τ λέω ότι δεν θα τομ ξαναενοχλησω κ ζήτησα συγνώμη π τν εκανα ν πιστέψει ότι είναι ανεπαρκής κ οτι δεν ήταν ποτε γ μενα..τι ν κανω τρ;;; τον θέλω πολυ στημ ζωη μ!!!
    avatar
    ΚΑΡΚΙΝΟΣ


    Αριθμός μηνυμάτων : 5
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/12/2018

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

    Δημοσίευση από ΚΑΡΚΙΝΟΣ Πεμ Δεκ 13, 2018 12:26 pm

    Γεια σου.
    Επειδή μοιαζει η περιπτωσή μου με τη δική σου θα θελά να μου πεις πως το αντιμετώπισες?
    avatar
    Δωροθεα


    Αριθμός μηνυμάτων : 3
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/12/2018

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty Μπερδεμένη υποθεση

    Δημοσίευση από Δωροθεα Πεμ Δεκ 20, 2018 4:08 pm

    Γνώρισα κ εγω κάποιον μέσω κάποιας γνωστής κ από τα πρώτα ραντεβού μιλήσαμε για γάμο κ ότι προχωράμε με αυτόν τον σκοπό.. Όμως αυτός δεν ερχόταν σε μένα πάρα μόνο μια φορά τον μήνα κ επειδή είχε πολλά μυστήρια τηλέφωνα κ μηνύματα εγώ άρχισα να τον χωρίζω κ αυτός να λέει είναι νωρίς.. Αυτό συνεχίστηκε μέχρι τον Οκτώβρη που έμαθε ότι βγήκα για καφέ με άλλον αλλά παρόλο αυτά μιλούσαμε.. Ώσπου τώρα από καλύφθηκαν ότι με δουλεύε απίστευτα κ έλεγε τα πάντα σε κάποια κ καλά φίλη η οποία τα έλεγε σε μένα με πλάγιο συνήθως τρόπο.. Κ τώρα έχουμε μαλώσει οριστικά κ δεν θα ξαναμιλήσουμε ποτέ. Με ενόχλησε όμως η κοροϊδία του


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δωροθεα στις Σαβ Δεκ 22, 2018 10:08 am, 1 φορά
    avatar
    Andreou
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 2224
    Ημερομηνία εγγραφής : 15/07/2017

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

    Δημοσίευση από Andreou Σαβ Δεκ 22, 2018 12:10 am

    Πρέπει να ανοίξετε η καθεμία θέμα στις ερωτήσεις μελών, εδώ είστε σε λάθος κατηγορία.
    avatar
    Αλεξάνδρα


    Αριθμός μηνυμάτων : 9
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/12/2018

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty Καήσπέρα.

    Δημοσίευση από Αλεξάνδρα Σαβ Δεκ 29, 2018 2:51 pm

    Θα ήθελα να μοιραστώ κι εγώ το προβλημα μου.Είχα μια σχεση για 5 μήνες.Φαινεται μικρό διαστημα όμως ήταν πολύ δυνατή.Έλεγα ότι είχα βρει επιτέλους τον άνθρωπο που ταίριαζα και μπορούσα να συννενοηθώ.Υπήρχαν τα πάντα.Χημεία,ελξη,ίδιες αξίες,ιδια ενδιαφέροντα,παρώμοιες αποψεις ,μενλίγα λόγια όλα ήταν τέλεια.Όμως μετα απο κάποιες παρεξηγήσεις και με αιτία την ανασφάλεια μου δεν χειρίτστηκα σωστά την κατάσταση με αποτέλεσμα να βαρεθεί.Και εδώ κι εναμιση μήνα είμαστε χώρια.Νιώθω μεγάλη απελπισία γιατί κιυράστηκα απο συνεχεις αποτυχίες και δεν βρίσκεις ευκολα εναν ανθρωπο να ταιριάζεις ετσι πολύ.Δεν εχω επικοινωνήσει καθόλου αλλά δεν ξερω τι να κάνω
    avatar
    Saturn


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/12/2018

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

    Δημοσίευση από Saturn Σαβ Δεκ 29, 2018 6:18 pm

    Καλησπερα κυριε Ανδρεου κ χρονια πολλα.πως μπορω να σας μιλήσω μεσω email? Η απο το τηλεφωνο?
    avatar
    Marinaki


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2018

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty Μαρινακι

    Δημοσίευση από Marinaki Σαβ Δεκ 29, 2018 11:44 pm

    Καλησπέρα κ Αντρέου πως θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί σας

    Η ιστορία η δικιά μου είναι η έξεις
    Γνώρισα κάποιον από τη δουλειά συνεργαζόνατι οι εταιρείες μας αρχίσαμε να βγαίνουμε από την αρχή ήθελε σχέση εγώ έκανα 2 3 λάθη και άρχισε να απομακρύνεται τον ρώτησα τι συνέβη στην αρχή Μ ΠΕ τπτ μετά μου είπε ότι δεν επερνα πρωτοβουλίες κ αυτό εδινες πιο πολλά από εμένα άρχισε να Μ αποφεύγει ν δικαιολογίες και στο τέλος εκεί ο τα βρήκαμε την επόμενη εξαφανίστηκε γιατι Μ είπε ότι ήταν άρρωστος ένας ξάδερφος του και δεν είναι καλά ψυχολογικά να το πάμε πιο χαλαρά.εκει τον πίεσαν κατεβατα νεύρα μετά από πολλούς καυγάδες στα οποίους και καλά δεν ήθελε να με χάσει μου έλεγε τα ληγουμε παρακάλεσα έκλαψα κ οτοαν πέρασε καιρός τον είδα κάπου αρχίζουμε να ξαναβγαινουμε περνάμε 2 μήνες τέλεια μεχρι που δείχνει μια φοτογταφια;για που φιλαγε άλλη μεθυσμένος μετά από αυτό που είδα ένιωσα να μη με σέβεται τσακωθηκαμε μου πες τον πιέζω αρχίσαμε πάλι τα κατεβατα τα δικά μου το βρίσκουμε την ανασφάλεια επειδή Μ έλεγε θα βγούμε και τον έβλεπα στο fb έξω ενώ δεν Μ επερνα είπαμε ως εδώ και μετά από έντονους καυγάδες λόγω της συμπεριφοράς του αρχίσαμε να μιλάμε φιλικά εγώ του την έλεγα και τσιτωνα ως που μια μέρα μου τη πευτει να έρθω σπίτι σου και σε δύο μέρες αφού τ πα όχι έτσι μου πες ότι βγαίνει με κάποια και ότι εμείς δεν έχουμε χημεία τον είδα 1 μέρα πριν αγοράσετε;Σω τη μέθοδο θεωρώ είναι αργά αλλά τον θελω λέει έχει σχέση σοβαρή θυμάμαι μόνο τα καλά όμως

    avatar
    Κλεοπάτρα


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2019

    ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Empty Απ: ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

    Δημοσίευση από Κλεοπάτρα Τρι Μαρ 05, 2019 7:30 pm

    Καλησπέρα κ Ανδρέου....
    Χρειάζομαι να επικοινωνίσω μαζί σας , πόσο εφικτό είναι αυτό;
    Πως θα μπορούσε να γίνει;
    Χρειάζομαι τις συμβουλές σας και καθοδήγηση σας!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 09, 2024 1:42 pm