ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΡΑ ΘΕΛΕΤΕ

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΟΠΟΙΟΝ ΑΝΤΡΑ ΘΕΛΕΤΕ

Φόρουμ υποστήριξης για τις σχέσεις και το πρόγραμμα Πως Να Έχετε Όποιον Άντρα Θέλετε.


3 απαντήσεις

    Δεν ξέρω πως να φερθώ

    avatar
    Νεφέλη_Ts


    Αριθμός μηνυμάτων : 2
    Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2018

    Δεν ξέρω πως να φερθώ  Empty Δεν ξέρω πως να φερθώ

    Δημοσίευση από Νεφέλη_Ts Κυρ Αυγ 12, 2018 10:08 pm

    Καλησπέρα σας, έχω μια περίεργη σχέση με ένα
    Άντρα που με τυρραναει πολλά χρόνια. Γνωριστήκαμε
    Στα 18 μας μέσα στο πλοίο πηγαίνοντας για σπουδές
    Στην Ιταλία. Με το που τον είδα μου μου έκανε αμέσως
    Κλικ .την επόμενη μέρα τυχαία τον είδα πάλι στο πλοίο
    Γνωριστήκαμε με τους φίλους μας . Κολλήσαμε
    Απίστευτα από την πρώτη μέρα , άρεσε κσι στη φίλη μου
    Αλλά εμείς κολλήσαμε ήταν κάτι απίστευτο!!!
    Εγώ νόμιζα ότι ήταν ο χαμένος μου αδερφός τρελλο
    Δέσιμο!! Τελικά μετά από 1 χρόνο που είμασταν Ιταλία
    Έκανε κίνηση να με φιλήσει. Δεν είμασταν μαζί όμως
    Απλά υπήρχε πάθος κσι φιλια μεταξύ μας. Τελικά
    Το συνεχίζαμε έτσι ενώ εγώ διαφωνούσα δεν μπορούσα
    Να τον χάσω. Αυτός είχε διάφορες σχέσεις αλλά οι
    Καταστάσεις δεν μας άφηναν να είμασταν μαζί.
    Αυτό συνεχίστηκε για χρόνια. Σε κάποια φάση δεν άντεξα
    Επέμενε πολύ αλλά εγώ εφυγα άλλαξα νούμερο στο τηλέφωνο
    Άλλαξα πόλη .αυτος με έψαχνε πάντα . Μετά από 3 χρόνια και ενώ εγώ είχα προχωρήσει και είχα άλλη σχέση κανονική τον ξαναείδα γιατί νόμιζα ότι πλέον τον είχα ξεπεράσει . Δεν ήταν έτσι όμως .. χώρισα αλλά δεν μπορούσα δεν ήθελα να είμαι μαζί του γιατί φοβόμουν . Με έψαχνε συνέχεια εγώ πάλι εφυγα . Δεν ήθελε σχέση όμως μαζί μου ακόμα . Έμεινα μόνη μου για 5 χρόνια δεν ήθελα να τον δω . Αυτός επέμενε αλλά εγώ
    Τίποτα . Σε κάποια φάση ένιωσα δυνατή κσι τον ξαναείδα..
    Ήταν σαν να μην είχε περάσει μια μέρα από την τελευταία φορά το παλέψα αλλά ήταν τόσο καλός και γενικώς το κλίμα ήταν απίστευτο. Ήρθε πάλι σπίτι μου. Για ένα μήνα ήταν τέλεια. Αυτός πηγαινοέρχεται στο εξωτερικό εξαιτίας της δουλειάς του. Όταν έρχεται βλεπόμαστε λίγο αλλά μου είπε ότι έχει σχέση με την κοπέλα που είχε πολλά χρόνια πριν γιαυτο κσι είχαμε χωρίσει. Μου είπε ότι κατά κάποιο τρόπο είναι μαζί. Μετά μου ζήτησε απεγνωσμένα να πάω για 3 μέρες μαζί του επάνω στον εξωτερικό φοβήθηκα δεν πήγα γιατί σκέφτηκα τι θα κάνω μετά που αυτός λογικά θα γυρίσει στην άλλη μου είπε Έλα επάνω κσι θα τα βρούμε.. δεν πήγα .. μετά με ξαναπήρε ενώ χαθήκαμε για ένα μήνα. Τώρα του είπα να πάμε μαζί Ιταλία αρχικά είπε ναι αλλά δεν μου απάντησε όταν του είπα να κλείσουμε τα εισιτήρια ... η κατάσταση αυτή κρατεί 20 χρόνια ...
    Τι να κάνω εντωμεταξύ δεν θέλω να είμαι με άλλον πλέον δεν αντέχω.. αυτόν θέλω μόνο αλλά δεν ξέρω τι να κάνω για τον κερδίσω . Ήμουν αντιδραστική πολύ τώρα προσπαθώ να μην το κάνω .. προσπαθώ να έχω υπομονή αλλά θέλω να ειμαστε μαζί κανονικά να ζήσουμε στιγμές... τι να κάνω
    avatar
    lenia


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 28/03/2019

    Δεν ξέρω πως να φερθώ  Empty δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...

    Δημοσίευση από lenia Πεμ Μαρ 28, 2019 9:20 pm

    Καλησπέρα σας....η ιστορία μου είναι μεγάλη....ειιμασταν μαζί με το Χ εδώ και 2 χρόνια το καλοκαίρι θα παντρευόμασταν.. 27 εγώ 35 αυτός ήμουν η πρώτη σοβαρή σχέση που θα πήγαινε για γάμο να τονίσω....όλα σχεδόν πήγαιναν τέλεια...είχαμε ένα πρόβλημα έμενε μαζί με τη μητέρα του τον αδερφό του και τη γυναίκα του αδερφού του και τα παιδιά του...αυτοί υποτίθεται θα έφευγαν από το σπίτι 2 μήνες πριν το γάμο μας για να μείνουμε εμείς στο σπίτι μαζί με την μάνα του και θα έφευγε ο αδερφός του με την οικογένεια του.. Ο αδερφος του έδειχνε να μην με συμπαθεί πολύ αλλά εντάξει. Ενώ η μητέρα του έδειχνε να συμπαθεί εμένα και όχι την άλλη της νύφη. Τέλος πάντων είχαμε συχνά πυκνά καβγάδες αλλά τα βρίσκαμε στο τέλος έλεγε ότι γκρινιαζα και ναι γκρινιαζα γιατί έβλεπα ότι δεν έκανε κάτι να μείνουμε μαζί ενώ δεν είχε οικονομικό πρόβλημα....αφού είχαμε ξεκινήσει τις προετοιμασίες για το γάμο και για ένα μιση μηνα ειμασταν μια χαρά ξαφνικά ένα βράδυ αλλαξαν όλα.. έχει καφετέρια και έκανε πάρτυ το βράδυ εκεί στην αρχή δεν ήθελα να πάω έξω και αυτος ήθελε να πάω έξω...πήγα όμως τσαντισμενος που πήγα ενώ του έλεγα ότι δεν θα πάω και ότι πήγα με μια ξαδέρφη μου που δεν συμπαθούσε...έγινε κάποια γκρίνια αλλά ειμασταν καλά τα βρήκαμε χόρευαμε όλο τ βράδυ ειμασταν τέλεια...κάποια στιγμή χτύπησε το τηλ του ήταν ο αδερφός του γενναγε η γυναίκα του αλλά εμένα δεν ήθελαν να μου το πουν γιατί το πιεσα για να μου το πει. ετσι εδειξε οτι και μου ειπε να μην πιουμε γιατι μπορει να χρειαστει να παει στο νοσοκομειο εμενα ουτε λογος αν πρεπει να παω κοντα να παει μονο αυτος και η μανα του , εμενα μονιμως απεξω ..αφού το προσπέρασα έβαλα ένα ποτό να πιω μαζί με δύο σφινακια και θύμωσε και πέταξε το ποτήρι κάτω... γιατί είπε ότι ενώ μου είπε να μην πιω εγώ δεν τον άκουσα...τσακώθηκαμε μέσα στην κουζίνα της καφετέριας άσχημα φώναζε ότι δεν μπορεί άλλο ότι τον έσκασα και δεν αντέχει άλλο μαζί μου ..έγινε ένας πανικός στο μαγαζί μας άκουσαν όλοι ο αδερφός μου τον χτύπησε γιατί βγήκε έξω και έβριζε εμένα και όλους να πω ότι είχε ψιλό πιει ο ίδιος και ίσως όλα τα έκανε τ ποτό..κατέβηκε η μάνα του από το σπίτι στο μαγαζί και φώναζε να με χωρίσει ενώ μου είχε δείξει άλλο πρόσωπο...ενώ σκοτωθηκαμε και οι δύο οικογένειες μεταξύ μας φύγαμε...
    ΤΗΝ άλλη μέρα πήγα και βρήκα την μάνα του της είπα ότι είχε γίνει μου είπε ότι δεν έπρεπε ν του γκρινιζω αλλά δεν συνεμπανει και να κάνει ότι νομίζει ο Χ. Ο αδερφός του δε έλεγε ότι καλά έκανε ότι μου είχε δώσει αέρα πολύ από την αρχή ...φεύγω και πάω να βρω τον Χ ήταν χαμένος δεν ήξερε τι να πει το μόνο που έλεγε θέλω χρόνο να τον αφήσω 10 μέρες.. μετά από 3 μέρες πάω και τον βρίσκω του δίνω το δαχτυλίδι της πρότασης γάμου και του είπα να τα ξεχάσουμε όλα και να κάνουμε μια αρχή καινούργια και να τα ξεχάσουμε όλα και να μου τ δώσει όταν θα είναι έτοιμος αυτός...μου είπε θέλει χρόνο πάλι να σκεφτεί και ότι δεν μπορεί να πάρει καμιά απόφαση..έφυγα ενώ του έστελνα μνμ συνέχεια..την Παρασκευή πήγα να τον βρω και άρχισε ν φώναζε ότι τελείωσε μεταξύ μας λες και ήταν άλλος άνθρωπος και ότι τον πιεζω και δεν τον αφήνω ν ηρεμήσει...αφού έγιναν όλα αυτά εγώ τρακαρα με το αυτοκίνητο το χειρότερο που έγινε...ο πατέρας πήγε τον βρήκε και τον έβρισε χωρίς να το ξέρω ενώ ήμουν στο νοσοκομείο μέσα...αλλά μου είπα ότι ο Χ ρωτάτε πως είμαι και ότι είχε πάει να προσευχηθεί για μένα να είμαι καλά...και ότι η μητέρα του μου είπαν ότι είχε πει αν μαγαπαει να πάρει και να φύγουμε και να είναι μαζί μου...εγώ μετά από 5 μέρες βγήκα από το νοσοκομείο του έστελνα μνμ ακόμα αλλά τίποτα τα είχε κλείσει όλα.δεν δεχόταν τίποτα ούτε ήθελε ν μιλάει.'κι όλοι μου έλεγαν ότι φαινόταν ψυχολογικά χάλια...εγώ όμως έστελνα συνέχεια...αφού είχαν περάσει 20 μέρες από εκείνο το βράδυ που τσακώθηκαμε άσχημα και το τρακάρισμα πριν 3 μέρες πήγα και τον βρήκα να δω για εκείνο το βράδυ έγιναν όλα αυτά...ήταν χαμένος δεν ήξερε τι να πει ούτε ο ίδιος ήξερε να δώσει απάντηση για εκείνο το βράδυ του είπα ότι εγώ αν θελήσει τα παρατάω όλα να φύγω μαζί του και ότι τους ξεγραφω όλους...μου είπε να φύγω να πάω να βρω δουλειά (γιατί δούλευα στην καφετέρια του και ξέμεινα και από δουλειά μετά το τσακωμό) και αν είναι γραφτό κάποτε να είμαστε μαζί θα είμαστε..ότι αυτη τη στιγμή δεν μπορεί ν πάρει απόφαση τη θέλει ν κάνει και είναι μπερδεμένος και πραγματικά ήταν σαν χαμένος...μου είπε ότι οι δικοί μου φταίνε για όλα ο πατέρας μου που συνέχεια συνεμπαινε σε όλα και είχε δίκιο τώρα τ είδα όλα κι ότι έπρεπε ν ακούω μόνο αυτόν και να τον εμπιστευτώ για μαγαπουσε και ήθελε ν με κάνει ευτυχισμένη και ούτε δεν μου χαλαγε ποτέ χατηρι ότι ήθελα το είχα και έτσι ήταν.οτι ήθελα τ είχα μιλήσαμε μου ειοε ότι κάποτε μπορεί ν ξανά είμαστε μαζί και θα δείξει και έφυγα μετά από 2 μέρες έστειλα πάλι μνμ αλλά τίποτα πάλι καμία απάντηση τι να κάνω τον θέλω πάλι πίσω..ξέρω ότι μαγαπαει το ένιωσα αλλά κάτι τον κρατάει να μην κάνει το βήμα... γιατί όλοι και οι φίλοι του είπαν να τα βρούμε
    25 μερες μετα και ακομα δεν ξερει δεν μου λεει τι θελει ακριβως αφηνει και μια πιθανοτητα ότι μπορει καποια στιγμη να ξανα γινει τι ακριβως θελει ? οσες φορες προσπαθησα να μηλησουμε εγω εκανα τ βημα παντα ολο αυτό το καιρο και δεν μπορω να μην σταματήσω να του στελνω μνμ
    [/b]

    avatar
    Maria_Gia


    Αριθμός μηνυμάτων : 1
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/05/2019

    Δεν ξέρω πως να φερθώ  Empty Χωρισαμε μετα απο 8 χρονια σχεσης

    Δημοσίευση από Maria_Gia Παρ Μάης 17, 2019 6:06 pm

    Καλησπερα σας! Η ιστορια μ ειναι η εξης.. Ειμαι 30 χρονων και αυτος 29 .. Ημασταν μαζι απο το 2012. Μεγαλωσαμε μαζι ουσιαστικα.. Γενικα ηταν μια πολυ ομορφη σχεση χωρις πολλους καυγαδες.. Εγω σαν ανθρωπος ειμαι πολυ κοινωνικη και αυτος καθολου.. Δουλευω σε μια δουλεια που περιτριγυριζομαι απο πολλους αντρες.. ολα αυτα τα χρονια λοιπον πετουσε διαφορες σποντες ,οχι ομως ουι μ ελεγε να αλλαξω δουλεια κλπ.. Εψαχνε κρυφα παντα το κιν μ ,ειχε κωδικους μου απο τα σοσιαλ κλπ.. Μπορει να εβρισκε μια συνομιλια μ με εναν συναδελφο (φιλικου επίεδου) και αυτος εκανε σεναρια οτι μπορει κατι να παιζει.. Δεν μ το ελεγε εκειμη την στιγμη απλα καποιες φορες ξεσπουσε .. Πριν 8 μηνες εκανα το χειροτερο λαθος στην ζωη μ.. Ενας συναδελφος μ αρχισε να μ στελνει ,φιλικα στην αρχη ,μετα το πηγε στο ερωτικο και μετα στο σεξουαλικο.. Εγω στην αρχη προσπαθησα να το κοψω αλλα τελικα επαισα στην παγιδα .. Δεν εκανα κατι μαζι του ,μονο λεγαμε σε μνμ .. Ε επεσε η συνομιλια στα χερια του δικου μ και εγινε ενας χαμος.. Τοτε το συζητησαμε ,εγω παραδεχτηκα το λαθος μ, του εξηγησα οτι ηταν μια βλακεια της στιγμης ,δν ενιωθα κατι και πως θελω να ειμαι μαζι του και με κανεναν αλλο.Αυτος μ ειπε οτι δν θελει να χωρισουμε θα το προσπαθησουμε και βλεπουμε.. Μετα απο εκεινη την μερα δν ξαναανφερθηκαμε στο θεμα..Συνεχιζαμε ,μετα απο 3 μηνες καναμε συμφωνο συμβιωσης ,και μετα απο 1 μηνα ξεκινησαμε διαδικασια για παιδι.. Καναμε ταξιδια ολα ομορφα..Δεν μ εδειξε πουε οτι κατι τον ενοχλουσε ,οτι κατι δεν ηθελε κλπ.. Και ερχομαι στο σημερα .. Μετα απο ενα τσακωμο για οικονομικο λογο ,μαλωσαμε και δν μιλουσαμε.. Μου εστειλε μεσω μηνυματος οτι δν παει αλλο ,εχει ξενερωσει γενικα και ειδικα απο τουε που ειδε εκεινα τα μνμ και πως να συνεχισω την ζωη μ ψαχνοντας να βρω αυτο που θελω..Εγω λοιπον, επεσα απο τα συννεφα , και το πρωτο μνμ ηταν οκ εχεις δικιο .. Μετα ειπαμε διαφορα και επειτα απο 5 μερες βρεθηκαμε αφου του το ζητησα εγω και μ ειπε πως δν μπορει αυτη την κατασταση αλλο.. Δν εκανα τιποτα για να σωσω την σχεση μας ,συνεχιζω και μιλαω με τους συναδελφους μ , δν μπορει να το παλεψει αλλο και οτι τοσο καιρο(8μηνες) παλευε μεσα του και καταπιεζοταν.. Δεν θελει αλλο πια αυτο.. Εγω επεσα απο τα συννεφα.: και του ειπα να τα δεχτω ολα αλλα καταπιεζοσουν δν ενιωθες καλα αλλα προσπαθειες για παιδι γιατι καναμε; Προσπαθουσα αλλα δν ηθελα ηταν η απαντηση του.. Δεν ξερω πραγματικα τι να πιστεψω ,εχω απογοητευθει τελειως, δν περιμενα κατι τετοιο .. Ηταν πολυ αποφασιστικος ,μαζεψε τα πραγματα του απο το σπιτι και εφυγε .. Εδω και δυο βδομαδες δν μιλαμε.. Μονο για τα τυπικα του σπιτιου κλπ.. Εγω τον θελω ,τον αγαπω , δν μπορω να φανταστω την ζωη μου χωρις αυτον .. Αυτος μ ειπε να σεβαστω την αποφαση του και οτι και αν του ειπα δν θα αλλαξει κατι .. Σας παρακαλω δωστε μ καποιες συμβουλες !

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μάης 09, 2024 4:09 pm